آموزش پرورش کرم خاکی در زمستانحالا شما هی میدویید این ور میویید اون ور تا بتونید یک مقداریشون رو رو نجات بدید .

خلاصه این ماجرا تا شب ادامه داره تا اینکه میایید  خونه و با کلی امید و آرزو تو اینترنت بدنبال  علت خارج شدن کرم ها از بسترشون می گردید!

چند روزی این ماجرا ادامه پیدا میکنه تا اینکه از اینکار خسته میشید و تصمیم می گیرید که علی الحساب کرم های باقی مونده  رو سریع رد کنید بره تا بیشتر از این خسارت ندیدید.

غافل از اینکه شما تنها نیستید و قبل از شما هم خیلی ها بودن که تو یه باد  و بارون قبلی این اتفاق براشون پیش اومده و شروع به فروش کرم هاشون زیر قیمت کف بازار شدند و شما هم تصمیم میگیرید به اونها بپیوندید.

این میشه که تعداد زیادی از تولید کنندگان تازه کار پرورش کرم خاکی و تولید کود ورمی  همزمان شروع به فروش زیر قیمت میکنند و بازار ما رو هم خراب.

خوب حالا علت چیه؟

خلاصه:بستر نامناسب در فصل گرما--------> خروج از بازار در فصل سرما .

راهکار:

1-استفاده از کود گوسفندی

2- استفاده از کود مرغی

3- استفاده از سقف های کاذب برای جلوگیری از نفوذ بیش حد باران

4-تغییر نحوه پشته ریزی برای پشته های بعدی  مناسب با آب و های منطقه شما

5- استفاده از سیستم های گرمایشی به نحوی که بتوان دمای بستر را به دمای ایده آل برای پرورش کرم خاکی که بین 20 تا 25 درجه است نزدیک کرد.

-دقت داشته باشید که کار کردن با کرم ها در زمستان در فارم روباز نیاز به تجربه و یا دانش کافی دارد و نیز استفاده از گزینه های 1 ،2 و 4 نیاز به بررسی دمای منطقه شما ،طول دوره و.... دارد که شما باید حتما از تولید کننده ای که میشناسید و میدونید که فارم روباز کار میکنه موارد حیاتی رو بپرسید.

همون طور که قبلا گفتیم ایجاد فارم روباز در زمستان امری امکان پذیر است و شما می توانید از فارم های روباز ما در فصل زمستان در سرما و باران و برف بازدید داشته باشید !!!

تولید کنندگان محترم امیدواریم که در صورت کپی متن، لینک این صفحه را همراه با منبع ذکر بفرمایید.

مولف:علیرضا بختیاری

منبع: vermikar.ir


/ 0 نظر / 20 بازدید