چگونه از تولید ورمی کمپوست و پرورش کرم خاکی پول در آوریم؟در روش سبدی غذای کرم در سبدهای پلاستیکی تولید ورمی کمپوست ریخته شده و بعد از دو ماه نگهداری تمامی مواد موجود در سبد تبدیل به ورمی کمپوست شده و کرم های موجود در سبد نیز زیاد میگردد و آماده فروش  میباشند.

خوشبختانه اقبال عمومی به این کود رو به افزایش است.

و فروشندگان این کود میتوانند سود بسیار خوبی از فروش ان بدست میاورند. زیرا قیمت محصول نهایی چندین برابر قیمت مواد اولیه میباشد.

 اگر شما برای کود ورمی تولید خودتان بازار یابی مناسبی داشته باشید میتوانید محصول یکسال خود را حتی پیش فروش بکنید و اگر  هم بازار یابی نکنید که تکلیف مشخص است.مجبور میشوید به کمترین قیمت به دلالان بازار بفروشید.

از طرفی یکی از مقاصد بزرگ تولید ورمی کمپوست و پرورش کرم خاکی ، صادرات ان به دیگر کشور ها میباشد چراکه صنعت ورمی کمپوست در جهان رو به گسترش روز افزون است و از طرف دیگر خود کرم نیز بصورت مستقیم میتواند هدف بازارهای صادراتی قرار گیرد.

 

2.کرم ایزینیا یا همون کرم کمپوست

بعد از یک مدت که کود ورمی شما تولید شد،کرم اولیه شما معمولا چندین برابر  میشود و شما میتوانید این کرم را مستقیما به تولید کنندگان ورمی کمپوست بفروشید.

در بسیاری از کشور های پیشرفته برای  افزایش چشمگیر محصول از بستر ورمی کمپوست به همراه کرم برای هر درخت یا گیاه استفاده میشود.چراکه علاوه بر کود ورمی کمپوست ،خود کرم نیز به حالصخیزی خاک کمک شایانی میکند.

لذا کشاورزان ایرانی که نیاز به محصول با کیفت بالا و یا صادراتی داشته باشند میتوانند با  اضافه کردن  این معجزه طبیعت یعنی کرم خاکی به باغستان خود ،از نتایج حیرت انگیز ان بهره ببرند.

از دیگر خریداران کرم پرورش دهندگان شیلات هستند  چراکه این کرم خوراک بسیار لذیذ و مغذی برای آبزیان میباشد.

از دیگر موارد مصرف این کرم میتوان به عنوان خوراک حیوانات خانگی نام برد که با  خشک کردن و یا بسته بندی این کرم بفروش میرسد.

خریداران بعدی شرکت های تولیدی مواد ارایشی  بهداشتی هستند که مواد اولیه انها از  بافت های بدن این کرم میباشد.

خوشبختانه در ایران هم چند شرکت در این زمینه فعالیت میکنند.

طی دوره چند ماهه تولیدتان، وظیفه اصلی شما رسیدن به یکی از این خریداران است.

در غیر اینصورت میتوانید کرم را به دلالان این کار بفروش برسانید و حقیقت پنهان و نکته بسیار مهم این است  که قیمت خرید انها قطعا پایین تر از قیمت فروششان میباشد.

بخاطر داشته باشید که در هر شرایطی اگر هزینه نهایی تولید شما از قیمت بازار پایین تر باشد شما سود خواهید کرد .پس سعی کنید با  کسب راهنمایی و یامطالعه لازم ، نرخ بهره وری خود را افزایش دهید تا هزینه نهایی شما کاهش پیدا کند و بیشترین سود را داشته باشید.

 مولف:بختیاری

(( ورمی کار ))

/ 0 نظر / 37 بازدید